فلک را جور بی اندازه گشته ست

 

گوش می سپرم به "راز نو" و هماوایی بی نقصشان. . قبلا" از این گروه "گبه" را شنیده بودم و دوست داشتم. وفتی موسیقی خوب گوش می کنم با خود عهد می کنم گوشم را در شنیدن هر چیزی که عنوان موسیقی را یدک می کشد، آزاد نگذارم. شاید بشود اسمش را گذاشت احترام به ذایقه ی شنیداری. چیزی که این روز ها معمول نیست. چیزی که بچه ها مان پا به نوجوانی که می گذارند این ذایقه را سخیف و "خز"! می پندارند.

این روزها خبر بد زیاد می شنویم و وقتی چند صدای آسمانی را هم آوا با هم می شنوم که از دلم می خوانند انگار، حس می کنم هنوز همه چیز تمام نشده، هر چند:

" فلک را جور بی اندازه گشته ست

جهان را رسم و آیین تازه گشته ست

هَزار امروز هم آواز زاغـــــــــــــــــست

گُل از بی رونقی ها خار باغســــت

فلک را عادت دیرینه این اســــــــت

که با آزادگان دایم به کیــــــن است"

"راز نو" موسیقی آوازی گروه هم نوایان است با طرحی از "حسین علیزاده". با آن که زیاد اهل موسیقی سنتی نیستم بی اندازه لذت بردم. بشنوید پشیمان نمی شوید.

راز نو ، محصول موسسه هنری فرهنگی ماهور، منتشر شده در سال 77 را اینجا  بشنوید.

/ 17 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میله بدون پرچم

سلام دانلود مي كنم... خبر خوش هم خواهد آمد...

میله بدون پرچم

آه صرفاً براي شنيدن است و من الان امكانش را ندارم!![ناراحت]

درخت ابدی

ظاهرا به جای ارسال، نظر خصوصی زده بودم. شرمنده. نکته اینه که آدم باید موسیقی خوب بشنوه تا بدش رو هم بتونه "تشخیص" بده. بدش رو جدا از نکات فنی، ذائقه تعیین می‌کنه.

ققنوس خیس

[گل]

نیکادل

عرض ادب و ارادت [گل]

آنا

نمی خوای یه پست جدید بنویسی بانو ؟

فرواک

سلام. خب خیلی وقتا بچه ها نوع موسیقی رو انتخاب می کنند. مثلاً آیلی بچه که بود تو ماشین ترانه های بچه گانه گوش می کردیم تا حوصله ش سر نره, حالا هم که کمی بزرگ شده دوپ دوش های زیرزمینی دیگه...[نیشخند].

فرزانه

سلام والا من هر چه کردم اين ذائقه ام تربيت نشد که نشد هر جور موسيقيي ممکن است گوش بدهم [نیشخند] البته بيشتر چيزهايي که ما گوش مي دهيم چون شعر و ترانه رويشان دارند موسيقي خالص نيستند چون ذهنمان به سمت مضمون شعر هم مي رود راز نو را نشنيده ام و البته به توصيه ات خواهم شنيد حتماً

ساناز

"سلام این لینک پرسشنامه آنلاینی در مورد امنیت فرهنگی است. ممنون می شم اگه آن را تکمیل و ارسال کنید. http://fws.ut.ac.ir/rtl/winquestion.aspx?path=http://bakhshaei.com/mo3/default2.html "